imię i nazwisko*
e-mail*
nazwa kina i miejscowość*
filmy(linki)
zdjęcia(zaznacz kilka)
artykuły(zaznacz kilka)
wpisz sumę 2 i 2*
Wyślij
news |

Szlakiem warszawskich kin

11-10-14
Zapraszamy na weekendowe wycieczki Kino Warszawa Fest. To okazja do poznania historii i zobaczenia kin od zaplecza. Kto pierwszy ten lepszy!

Zapraszamy na weekendowe wycieczki Kino Warszawa Fest. To okazja do poznania historii i zobaczenia kin od zaplecza. Kto pierwszy ten lepszy!W ramach trwającego właśnie KWF zapraszamy na wycieczki szklakiem kin obecnych i nieobecnych na mapie Warszawy. Nie prowadzimy zapisów. Wystarczy przyjść na miejsce zbiórki pół godziny przed startem. Mamy 30 miejsc na każdą wycieczkę. Decyduje więc kolejność zgłoszeń.

Prosimy – szczególnie w sobotę - o przyjście w wygodnym obuwiu! W sobotę dobrze też wyposażyć się w latarki.


Wycieczki prowadzą:

Anna Brzezińska-Czerska, współorganizatorka KWF

Piotr Śmiałowski, historyk kina

Spotkania są możliwe dzięki zaangażowaniu partnertów. Są z nami:
kino Iluzjon, kino Luna, kino Muranów, Novekino Wisła oraz Teatr WARSawy.

SOBOTA (11.10)

15:00-17:45 „Od zaplecza vol. 1”
Wycieczka śladami historii warszawskich kin, połączona z wizytą w niedostępnych na co dzień zakamarkach kin Wars, Muranów i Iluzjon. Rejestracja od godz. 14.30. Liczba miejsc ograniczona.
[miejsce zbiórki: przed Teatrem WARSawy – dawne kino Wars, Rynek Nowego Miasta 5/7]

 
NIEDZIELA (12.10)

15:00-17:45 „Od zaplecza vol. 2”
Wycieczka śladami historii warszawskich kin, połączona z wizytą w niedostępnych na co dzień zakamarkach kin Wisła, Luna i Iluzjon. Rejestracja od godz. 14.30. Liczba miejsc ograniczona.
[miejsce zbiórki: przed Kinem Wisła, pl. Wilsona 2]

„W małym kinie”

Od ośmiu lat wspieramy kina tradycyjne m.in. poprzez diagnozowanie ich sytuacji (raporty z badań w małych miastach i dużych miastach), badania publiczności festiwali filmowych oraz promocję projektów lokalnych. Zgłębiamy i upowszechniamy również historię (festiwal Kino Warszawa Fest), a także budujemy międzynarodową sieć wymiany doświadczeń (Small cinema for learning community). Przede wszystkim jednak dokumentujemy. Zachęcamy do zapoznania się z naszym zbiorem zdjęć, filmów i tekstów.
"W małym kinie" to niezależny projekt Fundacji Obserwatorium.
Trwa wysyłanie