imię i nazwisko*
e-mail*
nazwa kina i miejscowość*
filmy(linki)
zdjęcia(zaznacz kilka)
artykuły(zaznacz kilka)
wpisz sumę 2 i 2*
Wyślij
exclusive |

Gdzie magia zastępuje pragmatyzm

24-05-13
Chcecie poznać tajemnice, jakie skrywają wnętrza kina i pracujących w nim ludzi? Polecamy wam „Inframundo”. Marty A. Trzeciak. Książka jest do wygrania w naszym konkursie!

Chcecie poznać tajemnice, jakie skrywają wnętrza kina i pracujących w nim ludzi? Polecamy wam „Inframundo”. Marty A. Trzeciak. Książka jest do wygrania w naszym konkursie!

 

„Inframundo” to debiut rozkochanej w kinie Marty Trzeciak, doktorantki Interdyscyplinarnych Studiów Przyrodniczo-Matematycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Bohaterką powieści, dedykowanej przede wszystkim młodemu czytelnikowi, jest Greta. To postać nietuzinkowa, która żyje na granicy filmowego snu i jawy. Dzięki niej można poznać kino od środka wraz z jego tajemnicami, które wychodzą na jaw dopiero po śmierci właścicielki obiektu.


– Inframundo czuje, że zagraża mu dzisiejszy świat i postanawia się bronić w nietypowy sposób – mówi Trzeciak i dodaje: – W tym kinie obowiązuje inna percepcja, magia zastępuje pragmatyzm, a wszystko odbywa się na innych zasadach.


Jakich? Wyjaśnia to poniekąd sam tytuł. Dla dwóch osób, które jako pierwsze prześlą nam na adres: redakcja@wmalymkinie.pl jego znaczenie (tłumaczenie z łaciny, hiszpańskiego) mamy książki „Inframundo”. Dla trzeciej, spóźnialskiej, oryginalny notes zrobiony ze skrawków taśm filmowych z małych kin WawaConcept.


Kogo historia „Inframundo” wciągnie, może pokusić się również o udział w konkursie na miniaturę filmową inspirowaną powieścią.

– Technika - dowolna, sprzęt - dowolny. Liczy się tylko ciekawy pomysł i fajna realizacja.
Filmiki mają być krótkie - do 10 minut – zachęca na swoim blogu autorka książki.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca czerwca. Więcej informacji znajdziecie na matrzeciak.blogspot.com oraz fanpage’u

 

 

 

 
 
 
 
 
 

„W małym kinie”

Od ośmiu lat wspieramy kina tradycyjne m.in. poprzez diagnozowanie ich sytuacji (raporty z badań w małych miastach i dużych miastach), badania publiczności festiwali filmowych oraz promocję projektów lokalnych. Zgłębiamy i upowszechniamy również historię (festiwal Kino Warszawa Fest), a także budujemy międzynarodową sieć wymiany doświadczeń (Small cinema for learning community). Przede wszystkim jednak dokumentujemy. Zachęcamy do zapoznania się z naszym zbiorem zdjęć, filmów i tekstów.
"W małym kinie" to niezależny projekt Fundacji Obserwatorium.
Trwa wysyłanie