imię i nazwisko*
e-mail*
nazwa kina i miejscowość*
filmy(linki)
zdjęcia(zaznacz kilka)
artykuły(zaznacz kilka)
wpisz sumę 2 i 2*
Wyślij
news |

Ciąg dalszy nastąpi!

24-04-13
Ruszamy z kolejną edycją projektu „W małym kinie”! Tym razem odwiedzimy małe kina w dużych miastach. Pierwszy przystanek: Łódź.
Ruszamy z kolejną edycją projektu „W małym kinie”! Tym razem odwiedzimy małe kina w dużych miastach. Pierwszy przystanek: Łódź.

W najbliższych miesiącach odwiedzimy 6 dużych aglomeracji w Polsce (Łódź, Katowice, Kraków, Poznań, Trójmiasto i Warszawę) a w nich małe kina: i te studyjne, i te lokalne, i te, które działają niezależnie.
 
Przyjrzymy się m.in. jakie stosują strategie marketingowe, jak promują swoją działalność, w jaki sposób budują swój wizerunek i markę. Zbadamy, jaki wpływ na działalność małych kin ma bezpośrednie sąsiedztwo multipleksów.

Ponadto z poszczególnych miast powstaną – podobnie jak w ubiegłym roku – reportaże, fotogalerie, teksty historyczne, a z niektórych także filmy. Wszystkie te materiały będą systematycznie pojawiać się na naszym portalu. Jeśli chcecie się włączyć nasze działania – opowiedzieć historię kina w Waszym mieście, pokazać innym współczesne lub wygrzebane z szuflad stare kinowe fotografie itp., piszcie: biuro@wmalymkinie.pl.

Projekt został dofinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

„W małym kinie”

Od ośmiu lat wspieramy kina tradycyjne m.in. poprzez diagnozowanie ich sytuacji (raporty z badań w małych miastach i dużych miastach), badania publiczności festiwali filmowych oraz promocję projektów lokalnych. Zgłębiamy i upowszechniamy również historię (festiwal Kino Warszawa Fest), a także budujemy międzynarodową sieć wymiany doświadczeń (Small cinema for learning community). Przede wszystkim jednak dokumentujemy. Zachęcamy do zapoznania się z naszym zbiorem zdjęć, filmów i tekstów.
"W małym kinie" to niezależny projekt Fundacji Obserwatorium.
Trwa wysyłanie