imię i nazwisko*
e-mail*
nazwa kina i miejscowość*
filmy(linki)
zdjęcia(zaznacz kilka)
artykuły(zaznacz kilka)
wpisz sumę 2 i 2*
Wyślij
news |

Wokół festiwali filmowych

04-10-17
Zapraszamy na konferencję naukową „Festiwal filmowy jako wydarzenie”. Choć spotkanie odbędzie się w listopadzie, to zgłoszenia przyjmujemy do 20 października.
Zapraszamy na konferencję naukową „Festiwal filmowy jako wydarzenie”. Choć spotkanie odbędzie się w listopadzie, to zgłoszenia przyjmujemy do 20 października.

Konferencja jest podsumowaniem badań jakie jako Fundacja Obserwatorium od dwóch lat podejmujemy wspólnie z SWPS. Poznacie na niej efekty pracy międzyinstytucjonalnego zespołu - pierwszą diagnozę festiwali filmowych, których w Polsce mamy około 90. Dowiecie się m.in. jak wpływają na branżę i lokalną społeczność? Jakie kryteria pozwalają uznać, że dany festiwal jest dobry?

Wydarzenie odbędzie się w dniach 27 – 28 listopada 2017 r. na Uniwersytecie SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31. Jest skierowane zarówno do akademików, przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych (m.in. kulturoznawstwa, socjologii, antropologii, filmoznawstwa czy zarządzania), jak i praktyków – osób mających doświadczenie w zakresie organizacji wydarzeń filmowych.

Osoby zainteresowane czynnym udziałem w konferencji prosimy o przysyłanie zgłoszeń się do 20 października na adres: konferencjafestiwale@gmail.com. Czekamy  na propozycje tematów wraz z danymi autora (imię i nazwisko, reprezentowana uczelnia, instytucja lub organizacja) oraz krótkim streszczeniem (do 200 słów). Zastrzegamy możliwość selekcji.
 
Udział jest bezpłatny. 

Więcej informacji znajdziecie tutaj 

aba

„W małym kinie”

Od ośmiu lat wspieramy kina tradycyjne m.in. poprzez diagnozowanie ich sytuacji (raporty z badań w małych miastach i dużych miastach), badania publiczności festiwali filmowych oraz promocję projektów lokalnych. Zgłębiamy i upowszechniamy również historię (festiwal Kino Warszawa Fest), a także budujemy międzynarodową sieć wymiany doświadczeń (Small cinema for learning community). Przede wszystkim jednak dokumentujemy. Zachęcamy do zapoznania się z naszym zbiorem zdjęć, filmów i tekstów.
"W małym kinie" to niezależny projekt Fundacji Obserwatorium.
Trwa wysyłanie