imię i nazwisko*
e-mail*
nazwa kina i miejscowość*
filmy(linki)
zdjęcia(zaznacz kilka)
artykuły(zaznacz kilka)
wpisz sumę 2 i 2*
Wyślij
news |

Bo małe jest piekne

27-07-17
Mamy dziś w Polsce niemal pół tysiąca kin, z czego ponad siedemdziesiąt procent to wciąż małe kina – czytamy w raporcie GUS za 2016 rok.

Mamy dziś w Polsce niemal pół tysiąca kin, z czego ponad siedemdziesiąt procent to wciąż małe kina – czytamy w raporcie GUS za 2016 rok.

Liczba kin z roku na rok nieznacznie wzrasta. Pod koniec ubiegłego roku najwięcej było ich w województwie mazowieckim (76), śląskim (49), małopolskim (45) oraz wielkopolskim (44).

Te jedno i dwusalowe stanowią wciąż większość rynku. Oczywiście, biorąc pod uwagę liczbę miejsc na widowni oraz liczbę seansów przegrywają z multipleksami. Jeden multipleks dysponuje bowiem średnio 2174 miejscami na widowni oraz wyświetla 17,9 tys. seansów.

Więcej informacji znajdziecie w raporcie dostępnym tutaj.
- aba

„W małym kinie”

Od ośmiu lat wspieramy kina tradycyjne m.in. poprzez diagnozowanie ich sytuacji (raporty z badań w małych miastach i dużych miastach), badania publiczności festiwali filmowych oraz promocję projektów lokalnych. Zgłębiamy i upowszechniamy również historię (festiwal Kino Warszawa Fest), a także budujemy międzynarodową sieć wymiany doświadczeń (Small cinema for learning community). Przede wszystkim jednak dokumentujemy. Zachęcamy do zapoznania się z naszym zbiorem zdjęć, filmów i tekstów.
"W małym kinie" to niezależny projekt Fundacji Obserwatorium.
Trwa wysyłanie