imię i nazwisko*
e-mail*
nazwa kina i miejscowość*
filmy(linki)
zdjęcia(zaznacz kilka)
artykuły(zaznacz kilka)
wpisz sumę 2 i 2*
Wyślij
exclusive |

Notesy z 35 milimetrów

17-10-13
fot.: Anna Brzezińska
Trwa cyfrowa rewolucja w kinematografii. Taśma filmowa odchodzi do lamusa. My nadajemy jej drugie życie, choć już w nieco innej formie…
Trwa cyfrowa rewolucja w kinematografii. Taśma filmowa odchodzi do lamusa. My nadajemy jej drugie życie, choć już w nieco innej formie…

 
Już drugi rok jeździmy po Polsce i odwiedzamy tradycyjne kina. Jednym z zawsze wizytowanych przez nas punktów jest kabina kinooperatora. Magiczne miejsce.

Dzięki uprzejmości kinooperatorów z miesiąca na miesiąc poszerzamy swoje prywatne zbiory taśm. Zwykle to rozbiegówki, zwiastunki, reklamy. To, co w pracy kinooperatora jest odpadem, my z sentymentem przetwarzamy na gadżety.

Tak powstają nasze kino notesy. Każdy niepowtarzalny! Od kilku tygodni wręczamy je w prezencie, tym którzy z nami współpracują przy realizacji projektu.


P1090139

P1090151

Produkcją zajmuje się wawaconcept.wordpress.com, która jako pierwsze opracowała notesy z taśm filmowych pochodzących tylko z warszawskich kin. Wkrótce powstać mają też kinowe kalendarze.


Co wy na to? Podobają się wam?

Więcej wzorów wkrótce na WawaConcept - zakładka gadżety.

Anna Brzezińska-Czerska

„W małym kinie”

To niezależny projekt Fundacji Obserwatorium skupiony wokół kin tradycyjnych.

Od pięciu lat diagnozujemy sytuację kin (raporty z badań w małych miastach i dużych miastach) i festiwali filmowych (w trakcie), zgłębiamy i upowszechniamy historię (festiwal Kino Warszawa Fest), a także budujemy międzynarodową sieć wymiany doświadczeń (Small cinema for learning community). Przede wszystkim jednak dokumentujemy. Zachęcamy do zapoznania się naszym zbiorem zdjęć, filmów i tekstów.
Trwa wysyłanie