imię i nazwisko*
e-mail*
nazwa kina i miejscowość*
filmy(linki)
zdjęcia(zaznacz kilka)
artykuły(zaznacz kilka)
wpisz sumę 2 i 2*
Wyślij
Aktualności |

Kino bez adresu?

02-03-20
Tak. I bez sali. Ale za to z czterema kołami. Byliście kiedyś na seansie w kinie objazdowym? Podzielcie się wspomnieniami do książki Piotra Lisa.
Tak. I bez sali. Ale za to z czterema kołami. Byliście kiedyś na seansie w kinie objazdowym? Podzielcie się wspomnieniami do książki Piotra Lisa.


Kto, jak często i jakim środkiem transportu przyjeżdżał z kinem?  Z kim chodziłaś/-eś na seanse? Jakie filmy utkwiły w Twojej pamięci? – to tylko niektóre pytanie jakie znaleźć można w ankiecie dostępnej pod linkiem https://tiny.pl/tvk2s
Jej autor Piotr Lis od kilku lat bada szuka informacji i kinach objazdowych w Polsce. To jego kolejny krok w zgłębianiu historii kinematografii po działaniach wokół powojennych kin wrocławskich.


Zdjęcie ze zbiorów Piotra Lisa. Prawdopodobnie pochodzi z Krakowa, początek lat 50. XX wieku. Kina ruchome w miesiącu przyjaźni polsko-radzieckiej.

„W małym kinie”

Od ośmiu lat wspieramy kina tradycyjne m.in. poprzez diagnozowanie ich sytuacji (raporty z badań w małych miastach i dużych miastach), badania publiczności festiwali filmowych oraz promocję projektów lokalnych. Zgłębiamy i upowszechniamy również historię (festiwal Kino Warszawa Fest), a także budujemy międzynarodową sieć wymiany doświadczeń (Small cinema for learning community). Przede wszystkim jednak dokumentujemy. Zachęcamy do zapoznania się z naszym zbiorem zdjęć, filmów i tekstów.
"W małym kinie" to niezależny projekt Fundacji Obserwatorium.
Trwa wysyłanie